kondziu ---> e34 540iA

BMW Klubowiczy BMW Klub Szczecin

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

kondziu
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 368
Rejestracja: 19-11-2015, 00:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: kondziu » 15-01-2018, 22:43

Odebrałem pokrywy zaworów po szkiełkowaniu i malowaniu proszkowym. Robota wykonana dobrze (Tutaj polecam firmę Korund na Reduty Ordona) Te pokrywy są zrobione ze strasznie niewdzięcznego materiału, kolor dobierałem po farbie na paskach od zaślepek. Na wzorniku wyglądało dobrze, ale chyba nie jestem zadowolony z efektu i możliwe zawiozę je na poprawę bo kolor wydaje mi się za jasny. Pokrywy jadą na poprawkę.

Obrazek

Obrazek

Pokrywy po zmianie koloru odebrane. Śruby z pokrywy i komory w ocynku z żółtą pasywacją odebrane. Dodatkowo zamówiłem nowe osłony cewek bo stare były już brzydkie i schodziła z nich farba. Uszczelki V Reinza po ponad roku były bardzo twarde, tym razem wybrałem erlinga. Pokrywy już na swoim miejscu. (Dzięki Bartek za pomoc) Zostało czyszczenie komory i jutro składam wszystko w całość. Fotki wrzuce na bieżąco.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kondziu
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 368
Rejestracja: 19-11-2015, 00:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: kondziu » 18-01-2018, 15:37

Wszystko poskładane, sprawdzone i przy okazji wyczyszczone. Muszę w końcu podłączyć intensywne mycie i zamienić zbiorniki spryskiwaczy. Ale to już przy okazji bo brakuje mi kilku drobiazgów. Zdjęcia niestety przy oświetleniu z garażowej żarówki i nie do końca oddają kolory.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Mugen
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4093
Rejestracja: 01-10-2008, 16:09
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: Mugen » 21-01-2018, 09:10

To auto coraz bardziej wyglada jak nowe :) . Az sie zakochac w nim idzie :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Damian3
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 309
Rejestracja: 23-03-2016, 21:44
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: Damian3 » 23-01-2018, 14:18

wyjedzie wiosną na drogi to się wszystko zabrudzi :p
było: e46
Jest: e92, e87

kondziu
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 368
Rejestracja: 19-11-2015, 00:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: kondziu » 14-02-2018, 16:40

Przyszły cięgna rygli pod rolety. Kupiłem naklejkę na zbiorniczek spryskiwaczy od wspomagania. Gość reklamuje się na olx. Polecam, jakość Ok. Dodatkowo 2 zaślepki pokrywy żeby nie różniły się kolorem. Na koniec trochę chory temat, coś co niektórzy nazywają rarytasem - przepłacona szmata. Zdjęcie z neta jak wyglada nowa sztuka ale wszedłem w posiadanie niebieskiej ściereczki do schowka z narzędziami. Problem polega na tym, że została przypadkowo niefortunnie wyprana i trochę sprało się logo. Jest bardzo słabo widoczne. No ale cóż, powiedzmy, że liczy się sztuka. Na ostatnim zdjęciu widać schowek na narzędzia, czegoś tam jeszcze brakuje? Imbus pod ściereczką jest, nakrętki do felg też dwie sztuki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Temat który męczył mnie od dłuższego czasu - rolety uważam za chwilowo zamknięty. Cześć z was wie jak cieżko skompletować zestaw i jak długo mi to zajęło. Dotarłem do informacji, że można było kupić zestaw doposażeniowy i temat polegał na instalacji rolet w boczkach do tego nie przeznaczonych. W komplecie był szablon jak to wszystko przyciąć i poskładać. W kpl były tez góry boczków. Także jest to doposażone jak w fabryce. Napisałem chwilowo, ponieważ prawa góra boczka pochodzi z touringa. Co prawda pasuje ale ma dłuższe wycięcie pod roletę które zaślepiłem kawałkiem starej góry boczka ze skórą. Całość prezentuje się tak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kono22
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 58
Rejestracja: 18-02-2014, 20:53
Lokalizacja: Police
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: kono22 » 17-02-2018, 12:02

W końcu się udało, to co następne? :mrgreen:

kondziu
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 368
Rejestracja: 19-11-2015, 00:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: kondziu » 09-05-2018, 00:21

Cześć. Kolejna mała-większa aktualizacja. Jest to mix zdjęć i tematów które pojawiły się od początku tego sezonu. Kilka zdjęć, kilka nowych części. Na koniec mała awaria. To tak w skrócie.

Fotka z pierwszej przejażdżki w tym roku:

Obrazek

Miała być zmiana kół na sezon, jednak jej nie będzie. Będę powoli szukał RH XD a w międzyczasie zmieniłem opony. Miałem dosyć naciągów. Kupilem nowe sprawdzone Nexeny N’fera:
215/45/ZR17 indeks 91W
245/40/ZR17 indeks 95Y

Opony oczywiście od Kaema - naszego klubowicza - polecam.

Przy okazji zrobie foto jak opony ułożyły się na felgach bo opona oponie nie równa. Dystanse zostały na miejscu, dzięki czemu felgi nie są schowane i ładnie wypełniają wnęki.

Obrazek

Obrazek

zamówiłem kilka drobiazgów. Prawy wkład lusterka (zamiennik), Guma przepływomierza, stara przetarła się od wiatraka. Kilka spinek do listew drzwi i osłona zapalniczki do tunelu. Nie wiem po co ją kupiłem, po cichu liczę, że gdzieś znajde grzaną kanapę. Jeśli nie to może uda się wyrwać el. zagłówki, miejsce pod przyciski będzie jak znalazł. Jeśli nie to założę tam dwa wyjścia usb które posłużą za ładowarki. Może zwyczajnie odłożę na półkę i będzie sobie leżeć. Na koniec ciekawostka: OC w tym roku dla vki to tylko 718 zł. Jutro czas na przegląd.

Obrazek

Tradycjnie, jak co roku, zdjęcie z przeglądu.

Obrazek

Założyłem rozpórkę, wybrałem tą od Swagierów. Cena i jakość bardzo spoko. Pasuje bez problemów. Wymieniłem listwy boczne drzwi z prawej strony na nowe i w końcu zmieniłem emblemat maski. W dalszym ciagu czeka cały worek części do założenia. Samochód odebrany od lakiernika. Dystanse tył zmienione z 20mm na 12mm. Dodatkowo kilka innych zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[video]https://youtu.be/kEzuayh3eOs[/video]

Edit 08.05

W weekend chciałem odwiedzić babcie na wsi. Na dwa kilometry od celu pierwszy i mam nadzieje, że ostatni fuckup w tym roku. Pękł górny króciec przy samej chłodnicy. Na drugi dzień zamówiony nowy nissens i wymieniony na miejscu. Tutaj wielkie dzięki po raz kolejny dla Kaema oraz przy okazji dla Damiana który też wpadł pomóc. Całe szczęście, to było tylko 60km od domu. Korzystając z awarii i światła zrobiłem telefonem jakieś fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kondziu
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 368
Rejestracja: 19-11-2015, 00:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: kondziu » 28-05-2018, 23:45

Kilka fotek żeby odświeżyć galerię. Na początek trzy Z pierwszego niedzielnego spotu na Łasztowni

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwie z pucowania przed zlotem.

Obrazek


Obrazek

Na koniec dwa strzały z Race Festival w Śniatowie z konkursu Show & Shine

Obrazek

Obrazek

Finalnie e34 zajęło trzecie miejsce. Karta sędziowska wyglądała tak:

Historia auta 2 pkt
Lakier 7 pkt
Stan blacharski 8 pkt
Komora silnika 8 pkt
Wnętrze 10 pkt
Dobór felgi 10 pkt

Obrazek

Awatar użytkownika
Damian3
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 309
Rejestracja: 23-03-2016, 21:44
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: Damian3 » 29-05-2018, 18:40

gratuluje, 3 miejsce tez dobre.
Ewidentnie nad historia trzeba popracować, :mrgreen:
było: e46
Jest: e92, e87

Awatar użytkownika
Adrianno
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1628
Rejestracja: 11-03-2009, 21:39
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: Adrianno » 29-05-2018, 19:30

Dokładnie ;-) Historie musisz trochę ubarwić :evil3:
Obrazek

kondziu
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 368
Rejestracja: 19-11-2015, 00:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: kondziu » 29-05-2018, 19:57

Stawiam, że pod historią auta kryje się unikatowość
i podobne tematy. Ewentualnie mogę powiedzieć, że samochód należał do kogoś znanego, jakiegoś piłkarza, noblisty lub kierowcy wyścigowego.

kondziu
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 368
Rejestracja: 19-11-2015, 00:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: kondziu ---> e34 540iA

Postautor: kondziu » 15-12-2018, 12:25

Galeria do zamknięcia. Samochód został sprzedany. Wrócił jakiś czas temu do swojej ojczyzny.


Wróć do „BMW Klubowiczy ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika