seria 7

Opinie i porady o samochodach, które chcemy kupić lub się interesujemy

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

dachu
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 10-11-2009, 22:38
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: dachu » 24-03-2015, 11:08

W tej cenie co szukasz,można znaleźć eleganckie e38 na fajnym wypasie.Też mi się e65 bardzo podoba ale szukanie tego modelu w najniższej półce cenowej to moim zdaniem może skończyć się wielką lipą.Twój wybór.Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu.

Marioxx
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 17-12-2010, 21:01
Lokalizacja: Pyrzyce
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Marioxx » 24-03-2015, 20:59

Dzięki koledzy za podpowiedzi. Nie śpieszy mi się i powoli coś znajdę.

pozdro

Awatar użytkownika
Saillupus
Administrator
Administrator
Posty: 5849
Rejestracja: 25-10-2008, 21:48
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Saillupus » 25-03-2015, 14:30

Jadę dziś oglądać jedną w Szczecinie 730d dla kolesia z forum 7er. To też Ci wrzucę relacje.
No replecement for displacement
X5 e53 4.6iS, e46 320Ci cabrio, Mercedes CL 600 BT

Galeria obecnych i byłych aut, EX: e65 760i, E46 330 Cabrio, E46 330d touring, X5 4.4, E38 750i, E38 730d

Awatar użytkownika
Saillupus
Administrator
Administrator
Posty: 5849
Rejestracja: 25-10-2008, 21:48
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Saillupus » 25-03-2015, 18:24

Takie oto coś w ZS stoi za 33tyś 2002r golas

http://allegro.pl/bmw-730-d-super-stan-i5169621791.html

Widziałem, macałem, jeździłem, robiłem zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
schodzi klar - zderzak do malowania:
Obrazek
zresztą czujniki pdc też przydałoby się od razu malnąć
Obrazek
Kiedyś było czyszczone ale chyba nie ostatnio. Wycieków poważniejszych nie zauważyłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
na lewej stronie taki bąbel. Gdzieś z 8/2cm. Podobno ta strona była malowana w Niemczech
Obrazek
Obrazek
Dach ładny bez wgniotek
Obrazek
Wnętrze wskazuje na przebieg koło 250 000
Obrazek
tylko ta kierownica wytarta strasznie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Opony zimowe 18" nówki. Letnie 19" na słoneczkach raczej do wymiany (dziwny rozmiar z tyłu 295)
Obrazek
Bagażnik też trochę już przeszedł.
Obrazek
Obrazek
Hak nieoryginalny, zapas słoneczko
Obrazek
sucho po obu stronach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Drobne ryski na zderzaku
Obrazek

Ogólnie Auto z zewnątrz na 4. Lakier w ostatnich latach po polerce. Świeci się, ale są drobne niedociągnięcia - ten bąbel, przedni zderzak.
Wnętrze stan na 5-. Byłoby 5 gdyby nie dość mocno wytarta kierownica. Sam mam ten rocznik i 240k przebiegu a jest idealna.
Pod maską kiedyś było myte, ale teraz widać dużo piasku itp więc wydaje mi się że w ostatnich miesiącach nie, ale diabli wiedzą ile auto stoi. Wycieków widocznych brak. Jeżeli są ślady to jakiś starych usuniętych w niewiadomym czasie.
Zawieszenie pracuje raczej dobrze, żadne niepokojące odgłosy nie dotarły do mnie. Auto hamuje bez zarzutu, nie rzuca nim. Zbieżność ok.
Szyber huczy, pewnie uszczelka do wymiany.
Teraz gorsza wiadomość. Samochód ma fazy że nie chce jechać. Mimo wciśnięcia kickdowna, nawet na sporcie, prędkość wzrasta 1km/h na 1s. Po jakimś czasie znów jest ok, na automacie i na sporcie z kickdownem lub bez. A nagle znów nie chce jechać. Nie mam pojęcia co to. Może przepływomierz, może zepsuty pedał gazu, a może turbina się kończy (nie znam obiawów kończącej się turbiny bo autem z takim defektem nie jeździłem).

Właściciel - młody przedsiębiorca prywatny. Parę lat starszy ode mnie. Dziwi mnie że ogólne pojęcie o motoryzacji ma a nie dziwiło go dziwne zachowanie auta.

Dokumenty do auta raczej ok. Dwa kluczyki, brak plastikowego serwisowego.

Navi nie sprawdzałem bo płyty nie było. Audio raczej ok, klima działa.
Auto na starcie na zimnym silniku nie dymi, nie trzęsie. Przy przyśpieszaniu nie dymi. Przy gaszeniu wydaje mi się że trzęsie za mocno. Coprawda 3.0d w e38 miałem 4 lata temu, ale nie pamiętam aby były takie rzeczy.
Skrzynia chodzi ok. Do góry płynnie, w dół też. Delikatne szarpnięcie przy zrzuceniu dwóch biegów w dół, ale wydaje mi się że to wina momentu obrotowego który mocno rośnie przy wrzucaniu biegu na wysokich obrotach.

Moja ocena ogólna to 4. Igła to na pewno nie jest. Wyposażenie według mnie słabe, brak komfortów, tylnej klapy, drzwi i zderzak do roboty. Do 30k według mnie można ją wziąć, pod warunkiem sprawdzenia auta w serwisie co to jest ten brak mocy.

Zdjęcia: https://plus.google.com/photos/10475422 ... banner=pwa
No replecement for displacement
X5 e53 4.6iS, e46 320Ci cabrio, Mercedes CL 600 BT

Galeria obecnych i byłych aut, EX: e65 760i, E46 330 Cabrio, E46 330d touring, X5 4.4, E38 750i, E38 730d


Wróć do „Samochody BMW z ogłoszeń które zamierzamy kupić, opinie, oględziny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika