chamstwo wobec młodych kierowców!

Wasze przemyślenia,opinie na każdy temat.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Awatar użytkownika
kalwi
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 04-04-2014, 09:37
Lokalizacja: szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

chamstwo wobec młodych kierowców!

Postautor: kalwi » 27-05-2014, 20:50

Z gorysory za brak znakow z kreska poniewaz pisze na tablecie

Jestem strasznie poirytowany zachowaniem i beznadziejnym mysleniem starszych ludzi, jechalem dzis moja bumcia i dojezdzajac do grunwaldzkiego "mily" pan z mercedesa s500 zajechal mi droge po czym podjechalem obok niego, a on mial beczelnosc opuscic szybe wyzwac mnie od gluppka i powiedziec ze nie umiem jezdzic. Po czym jeszcze stwierdzil "mlody po*** z BMW" wszedlem w nim w wymiane zdan stwierdzil ze pewnie prawo jazdy nie dawno zdalem bo mlody jestem. ;/

powiem tak to ze kierowca dopiero dostal prawo jazdy nie znaczy ze jest nie doswiadczony w moim przypadku jest tak ze pierwszy raz na ulice w wieku 14 lat wyjechalem, a przez te 5lat nabralem duzo doswiadczenia i jestem o tym swiecie przekonany, naped na tyl jest mi bardzo dobrze znany i wgl. Dlatego mnie denerwuje gdy ktos kogos nie zna i ocenia go bez podstaw. Najbardziej mnie zdenerwowalo to ze pan zyje stereotypem bmw , jak i buractwo z jego strony i bezczelnosc czasem az mam ochote wjechac w takiego gdy mi wymaszu na drodze ale szkoda mi samochodu, czasem az mnie krew zalewa jak mam wyjechac na ulice i trafiac na takich ludzi albo na taksowkarzy ktorzy mysla ze przepisy ruchu drogowego ich nie dotycza.
swad spalonej gumy to najlepszy zapach !!!

Awatar użytkownika
Czolg
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4267
Rejestracja: 28-04-2009, 23:34
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Czolg » 27-05-2014, 21:05

wystarczyło popukać się w czoło w jego stronę i sobie pojechać dalej. Pewnych osób nigdy nie wytrącisz z błędnego przekonania, albo trzeba było mu pojechać ze jedzie sedesem :P
Warcy Rycy Cescy

Awatar użytkownika
kalwi
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 04-04-2014, 09:37
Lokalizacja: szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: kalwi » 27-05-2014, 21:11

Czolg czasami sie nie da popukac tylkow czolo bo w taka irytacje czlowieka wpedza ;/
swad spalonej gumy to najlepszy zapach !!!

Awatar użytkownika
Szymcio
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 24-01-2014, 15:20
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Szymcio » 27-05-2014, 21:26

Sam się czasem zastanawiam skąd tyle nienawiści wśród kierowców na tych drogach.
Bo wiesz Dominik jak to jest - BMW = Młody, Łysy, Dres. Niektórzy pewnie tak myślą.
Raz tylko spotkałem debili z BMW, przez takich ludzi niszczy się renoma BMW.
Bo niech raz pan Kowalski spotka takich typków to później myśli źle o normalnych kierowcach bawarek.
Ja nie będąc fanem BMW po tym zdarzeniu też pewnie myślałbym źle o tej marce.

Nie jestem jeszcze kierowcą więc mogę tylko brać z Was przykład. Uważam więc, gdy jeszcze raz spotkasz takiego faceta miej dla niego litość i wyrozumiałość :p

Awatar użytkownika
pilot
Forumowicz
Posty: 2493
Rejestracja: 16-03-2009, 16:03
Lokalizacja: 53.447171,14.553909
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: pilot » 27-05-2014, 21:30

Nie ma sie co przejmować generalnie, po prostu zdarzają się ludzie na których obojętnie jakie BMW działa jak płachta na byka.
Za mną też ostatnio podjechał jakiś pan i wjechał w moją ulicę blokując przejazd, na środku, bo miał pewne uwagi co do mojego stylu jazdy. Wymieniliśmy kilka spostrzeżeń i pan sobie pojechał...

I tyle... A co sie nakłapał dziobem niepotrzebnie to jego. :p

Olać takie sytuacje i zlekceważyć.

Codziennie o 8 rano w ciągu 10ciu minut w drodze do pracy napotykam się na co najmniej 3 przypadki zwykłego chamstwa na drodze (zajeżdzanie drogi, wymuszanie pierwszeństwa).
Wtedy w zależności od fanaberii i nastroju, albo trąbię albo ogarnia mnie śmiech pusty.
ObrazekObrazek
"Klauzula sumienia nakazuje mi zapitaxxx wszędzie 10m/s"

Awatar użytkownika
Krasil
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 190
Rejestracja: 10-11-2009, 16:21
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Postautor: Krasil » 27-05-2014, 21:53

Ha, o taksówkarzach można by pisać i pisać. Oni są chamscy dla każdego uczestnika ruchu, no i jeżdżą bardzo nie przepisowo. Osobiście, odkąd mam prawko i jeżdżę, jeszcze nikt mi nie wytykał, że młody w BMW jeździć nie umie, ani nic takiego. Więc albo mam szczęście, albo compact to rzeczywiście pół BMW i nikt mnie nie traktuje poważnie :rotfl: .

Awatar użytkownika
MateuszSKL
Forumowicz
Posty: 1069
Rejestracja: 09-01-2013, 12:04
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: MateuszSKL » 27-05-2014, 22:23

Niestety tak jak kolega pisze. Starzy nie wiem czy zazdroszczą młodym, że są młodzi i dobrze jeżdżą, mają lepszy refleks ( nie ubliżając nikomu bo wiadomo, że nie wszyscy tacy są) czy po prostu są takimi burakami.

Kilka dni temu jadąc nad morzem uliczkami napotkałem przed sobą znak nakazu skrętu w lewo i pod nim był znak, że w lewo mam z pierwszeństwem. Widziałem, że facet z naprzeciwka jechał dostawczakiem, i po moim skręcie widziałem w lusterku jak tam się piekli za kierownicą na mnie, zwolniłem, to wymachiwał rękoma, a że ja nie lubie zostawiać spraw niewyjaśnionych (i żeby nie było, że kierowca z bmw burak) postanowiłem się wdać w konwersacje. Zagotowany kierowca dostawczaka zrównał się ze mną na ulicy szyba w szybe i chwile pogadaliśmy. Mimo, że trzymał się swojego zdania, że tam takiego znaku nie ma bo on ma pierwszeństwo bo ''wszystkie tam drogi są równorzędne? to zaproponowałem mu, żebyśmy wysiedli i przeszli się w tamto miejsce'' To powiedział, zebym jechał :) No to dowidzenia.

Następną sytuacje miałem ok. 3-4 tyg temu jak to złotówa przed wilczą jadąc ze szczanieckiej zjechał mi na prawy pas tak, żebym nie przejechał lewym obok niego. Ja długo nie myślać, przykleiłem się do barierki i jade. A ten je***iec złożył mi lusterko. Awaryjki, zjechaliśmy na bok i wielkie pretensje jaki to ja jestem gówniarz w bmw itd. Pomimo mojej cierpliwości i kultury, przesadził z tym tekstem z gówniarzem w bmw i dostał wiązankę pasującą do jego zachowania. A, że trzymał się swojego, że na strzałkach nie można wyprzedzać ( co już świadczy o przydomku złotówa, że wszystko on może) itd. postanowiłem zadzwonić na pałki. On pierwszy to zrobił bo chciał przekazać bardzo ważną informacje pani która odbiera relefony " gówniarz w bmw jechał i wie pani... " po czym się rozłączył i zaczął wsiadać do samochodu. A, że gnojowi powiedziałem, że nie odpuszcze ( bo nie może żyć ze świadomością, że faktycznie młody w bmw zawinił) zatrzymałem go i ja zadzwoniłem. Pan się zdziwił gdy usłyszał 500zł i 6pkt :)

Awatar użytkownika
kalwi
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 04-04-2014, 09:37
Lokalizacja: szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: kalwi » 27-05-2014, 22:43

No ale co zrobic najgorsze jest to ze wlasnie idioci jezdza po drogach a to nas oczerniaja. ;/
swad spalonej gumy to najlepszy zapach !!!

uire
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 08-05-2012, 11:43
Lokalizacja: Stargard
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: uire » 28-05-2014, 00:48

Tez mi kiedyś starszy pan na nieutwardzonym parkingu, bez jakichkolwiek oznakowan zarzucił ze wyjechałem mu z podporządkowanej.. Kiedy to on miał mnie z prawej ;)
Wymieniłem się z nim kilkoma zdaniami ale stwierdziłem ze nie ma sensu. Gada się na młodych, a prawda jest taka ze to starsi nie potrafią przyznać się do błędu, szczególnie w styczności z młodym kierowca, wyzwie od gowniarzy i na tym się kończy, bo większość młodych ma jednak wpojony szacunek do starszych i odpuści.

Awatar użytkownika
Jerry_Cornelius
Forumowicz
Posty: 626
Rejestracja: 28-04-2009, 16:47
Lokalizacja: Suwałki
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jerry_Cornelius » 28-05-2014, 12:17

Olewać takich "wsioków" bo szkoda zdrowia ;-) Najlepsze lekarstwo na to jest kamerka w samochodzie ;-)
„Słońcu ani śmierci nie można patrzeć prosto w oczy.”
„Tylko martwi wiernie dochowują omerty”
Obrazek

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 30-05-2014, 14:59

kalwi, Nie będę już Ci odbierał doswiadczenia którego nabyłeś.Napewno jest ogromne jak każdego z nas tutaj
Ale Należało by mieć tylko nadzieję że wraz z doświadczeniem nabyles zdrowego rozsądku i również osoba która dała ci jeździć autem po ulicach w wieku 14 lat przez kolejne 5
z tego parę lat bez prawa jazdy.
Ale zapewne teraz przeze mnie przemawia demencja starcza
:mrgreen:
Pozdrawiam Delta
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

Awatar użytkownika
kalwi
Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 04-04-2014, 09:37
Lokalizacja: szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: kalwi » 31-05-2014, 11:28

Wyjechalem na ulice bo swietej pamieci dziadek doznal ataku choroby to nie byla kwestia zdrowego rozsadku dziadka poniewaz mial go duzo a trzeba bylo szybko reagowac bo wiecie jak to ze sluzba zdrowia w polsce i tymi karetkami;)
swad spalonej gumy to najlepszy zapach !!!

Nyguzz
Forumowicz
Posty: 919
Rejestracja: 21-08-2011, 00:08
Lokalizacja: Oslo,Norwegia
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Nyguzz » 31-05-2014, 12:45

Wyjechaleś w wieku 14 lat,a potem przez 5 lat nabierales doświadczenia tak napisałeś,więc nie był to jednokrotny wypad.

Awatar użytkownika
CORN
Forumowicz
Posty: 2485
Rejestracja: 24-01-2010, 10:48
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: CORN » 04-06-2014, 07:58

Tez macie problemy, jak Was ktos wkurzy, zajedzie droge, zwyzywa to kupcie sobie kazdy po felicji to nie bedzie Wam szkoda w takiego delikwenta wjechac :-P. ;-)
Wyniki przyspieszenia samochodów Racelogickiem z Zachodniopomorskiego:
https://www.facebook.com/RacelogicZachodniopomorskie/

Awatar użytkownika
bmwteile.net
Forumowicz
Posty: 1042
Rejestracja: 11-03-2009, 01:28
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: bmwteile.net » 04-06-2014, 09:13

Przepraszam, ale czy ktoś naprawdę myśli że przeciętny użytkownik drogi zastanawia się czy drugi jedzie BMW czy VW? Albo, że taki przysłowiowy 'Kowalski' miałby zazdrościć 20- czy 10-letniego BMW? :D Przejrzyjcie na oczy. Nie będę wspominał o wizerunku bo bardzo duża grupa użytkowników BMW (często młodych) regularnie na niego pracuje.

Proponuję nabrać trochę dystansu, doczytać co to felieton, a najlepiej jeszcze kilka przeczytać. Może wtedy takie karykatury z masą przeróżnych błędów nie będą powstawać.
www.bmwteile.net
SPROWADZANIE AUT Z ANGLII,
CZĘŚCI do BMW M3 E36 E46, E39 i innych.
Nowe OPONY.

Kontakt: +48 601 484 272 info@bmwteile.net


Wróć do „Felietony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika