Gdzie zaczyna, a kończy się swoboda??

Wasze przemyślenia,opinie na każdy temat.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Gdzie zaczyna, a kończy się swoboda??

Postautor: Faqir » 24-01-2012, 09:21

Zawsze obserwowano poczynania obywatela, tylko tak, żeby nie wiedział, a teraz pełna legalizacja. ACTA pozwala na więcej niż może się wydawać. Obejrzyj:

http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9 ... re=related

Ktoś kiedyś mówił, że nie podał nigdy do sieci swoich danych. Nazwiska, daty urodzenia, płci, miejsca zamieszkania czy też wyznania!!

Teraz nie będzie miało to znaczenia, będziesz dostępny 24h na dobę 7 dni w tygodniu 31 dni w miesiącu i 365 dni w roku.

Sprawdzą co robisz i wlezą Ci z buciorami na Twój ,,domowy" dywan.

Skośnoocy koledzy kiedyś już przedstawili jak można podsłuchiwać, to co dzieje się w domu za pomocą laptopa czy komórki i nie do końca muszą być włączone. To było parę lat temu. Teraz podsłuch nie będzie problemem.

Łatwo powiedzieć: ,,To nie korzystaj z internetu" ale internet to nie tylko zabawa ale wiedza i nauka. Poznawanie świata i czerpanie nie zliczonych materiałów multimedialnych.

Kiedyś była nagonka na nielegalne oprogramowanie np: WINDOWS. Teraz nikt nie przyjdzie Ci do domu grzebać w kompie tylko sprawdzą to poprzez sieć, jak to dokładnie jest z Twoim oprogramowaniem, i jak byś czasem miał za dużo MP3 lub filmów to zablokują Ci net. Nie mówiąc już o ściąganiu plików sieci.

Jak dla mnie totalny absurd. Absurdem było też to jak większość z Nas leciała jak ,,preriowe pieski" do urn głosować na obecny Rząd, bo miało być lepiej!! Dla kogo?? Dla Polskiej arystokracji, do której Ty i Ja nie należysz!?!

Świetny wybór Rodaku. Teraz będziemy płacić za ten wybór, aby szlachta się bawiła.

I nie, nie nie nie i jeszcze raz nie...nie jestem zwolennikiem PIS-u i innego chłamu. Bo już nie ma mniejszego zła.

Trzeba było siedzieć w domu i wstrzymać się od głosu na kogokolwiek w ten sposób wyrazić swój sprzeciw, wobec tej korupcji, afer, szantaży i braku lojalności.

Teraz Mamy Pana Tuska. Więc płaćmy 6zł za litr paliwa, bądźmy lustrowani w sieci i pozwalajmy sobą pomiatać jak marionetki bo tylko to Nam zostało.

A protesty kierowców na stacjach paliw?? Świetne rozwiązanie, niestety też nic nie da. Władze w Polsce mają w nosie, że zablokujesz stację Orlenu czy BP bo cały czas stać tam nie będziesz!

Paliwo dalej będzie drożeć, albo zamkną nam usta kilku groszowym spadkiem. Jednak trzeba cudu. Bo tym cudem jest dźwignięcie gospodarki kraju i nie robi się tego w ciągu roku czy dwóch trzeba 10 lat aby gospodarka zanotował wzrost.

Zamykajmy dalej stocznie i zakłady, niech bezrobocie rośnie i ludzie wyjdą w końcu na ulicę bo w sercach i umysłach, aż grzmi i się gotuje.

Jednak nie tak wiele trzeba, żeby zadowolić Polaka. Troszkę niższe podatki, troszkę niższa benzyna lepsza opieka NFZ i dotacje bez cudów i nadmiernej ingerencji jednostki....lecz po co??

Mamy Nasz ukochany vat 23% Dziękujemy.

Stocznie zamknięte Dziękujemy.

Bzdurne rozliczanie opłat za przedszkola Dziękujemy.

Beznadziejny system szkolnictw Dziękujemy.

Rząd w którym człowiek z człowiekiem nie potrafi się porozumieć dziękujemy.

Skandale i szopki Dziękujemy.

Refundacje leków i spóźnione decyzje lub ich brak Dziękujemy.

Nędzne drogi i kiepską infrastrukturę Dziękujemy.

Rzucaną kiełbasę wyborczą która tak dobrze od lat Nam smakuje Dziękujemy.

Mamy w tym Roku Euro 2012 z czego inne kraje się wyśmiewają bo nie jesteśmy gotowi Dziękujemy.

Mamy inwestorów którzy każą Nam płacić za poruszanie się własnym autem po własnym kraju Dziękujemy.

Kwoty emerytur, będą ale wyryte na deskach naszych trumien Dziękujemy.

a to jeszcze nie koniec. Niebawem Rząd wybrany prze zwolenników tego dobrego Premiera wprowadzi walutę Euro. Wtedy dopiero sięgniemy biedy... to na to czeka ten wyborca który lezie do tej urny czy na co??

Chcemy budować elektrownię, atomową?? Za co za kredyt i po co?? chyba, żeby się na wzajem skrzywdzić.

Rząd pochlebnie wypowiada się o Polsce i o swoim Narodzie a tak na prawdę jesteśmy Państwem zmierzającym ko głębokiemu dnu.

Jest tylu analityków, inżynierów ludzi z pomysłem i z chęcią zmian, ale ich nie dostrzegamy, nie ma ich na scenie na której powinni stać..tylko dlatego że Ci co ,,żrą" od lat z naszych kieszeni zbyt bardzo zadomowili się już w kieszeni i to w tej nie na drobne tylko na banknoty.

Długo będziemy umierać w tym kraju wyniszczeni coraz to większym podatkom, opłatą i bzdurnym ustawą dzięki komu?? Dzięki Nam samym. Bo sami sobie jesteśmy winni.

Gdy Premier podniósł vat o 1% tłumaczył się tym, że niczego to bardzo nie zmieni, że to tylko jeden procent. I z góry wiedzieliśmy, że ten 1% pociągnie za sobą, transport, dystrybucję, produkcję itp. Komu On takie głupoty chce wcisnąć?? Jednak na tej odpowiedzi mi nie zależy!

Bardziej zależało by mi na tym aby ktoś powiedział kto każe mu takie bzdury gadać w telewizji. Premier człowiek wykształcony ,,twarz państwa" gada takie bzdury....co nie ma swoich analityków i inżynierów?? Och jaki biedny Pan Premier.

Niech politycy przestaną marnować nasze pieniądze i zaczną odbierać sobie nie innym. I wszystko się ułoży.

W kampanii wyborczej przyszły premier obiecywał, że zmieni Polskę?! i zmienił na bardziej nędzną i biedną. GRATULUJĘ Panie Premierze udało się Panu.

[ Dodano: 24-01-2012, 11:43 ]
Proszę bardzo kolejny bardzo milutki przykład:) palce lizać

http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,1419 ... &_ticrsn=3 już się nie mogę doczekać.

[ Dodano: 24-01-2012, 11:48 ]
http://podatki.wp.pl/kat,119234,title,D ... omosc.html

Proszę ot jaka oszczędność na obywatelu....będziesz chodził dookoła drzewa i modlił się żeby nie padało.

[ Dodano: 24-01-2012, 11:50 ]
http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,D ... omosc.html

Same plusy w tym roku chyba odłożę na coś....tak odłożę na...na....nie no chyba nie odłożę:(
Ostatnio zmieniony 24-01-2012, 14:44 przez Faqir, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Junior
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 3422
Rejestracja: 14-11-2010, 20:33
Lokalizacja: Chojna
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Junior » 24-01-2012, 12:49

teraz będą inwigilowali każdego na każdym kroku i to co było za czasów PRL ludzie będą wspominali z uśmiechem. ale do tego to dąży jak Faqir napisał będzie żyło się lepiej ale tylko rodziną i znajomym rządzących reszta dopiero zacznie odczuwać rządy naszych wybrańców. pozdrawiam Ty którzy wybrali mniejsze zło :-) Faqir za to co napisałeś masz u mnie tymbarka :piwo:
Biżuteria złota i srebrna
skup sprzedaż przerób naprawa.
obrączki ślubne w rozsądnych cenach(każdy wzór)
Zapraszam

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Postautor: Faqir » 24-01-2012, 13:01

Już miałem dość i gdzieś musiałem odreagować i przelałem na witrynę. Wkó*****y jestem całą tą chałą. A na relax tymbark się nada :piwo:

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 24-01-2012, 13:20

Nam szarym ludziom wydaje się że państwo nas chroni ale ono chroni tylko swojego interesu czyli tych którzy są u góry i mają casch .Tak samo szkoda mi każdego żołnierza który jedzie na misje z sercem przepełnionym wiarą że jedzie w dobrym celu Ale nie oszukujmy się każda wojna wywołana przez US,to wojna o surowce .Można się zastanawiać po co amerykanie są w Afganistanie , a po to bo jest tam nikiel .Wysadzenie WTC -Dlaczego nie było żydków w wtc ?Czyżby mosad wiedział co szykują .Zabicie kilu tysięcy ludzi w obronie swojego interesu NIEWIARYGODNE. Juz to było Niemcy robili to samo.Dlaczego Amerykanie mogą mieć atom a iran nie? Dlaczego amerykanie nie atakują korei przecież też wzbogaca uran ,Ale po co tam jechać jak tam ryżu nawet nie ma . Jak ktoś kiedyś powiedział weż grupę ludzi szkol ich razem miesiącami wyślij ludzi na wojne a będą zabijać za siebie i w obronie kolegów .Braterstwo broni piękne uczucie skoda że wykorzystywane przez polityków. Dlaczego polski polityk zawsze rozwiązania negatywne dla społeczeństwa ,uzasadnia tym że na zachodzie od dawna tak jest .A nigdy nie powie że na zachodzie operator koparki ma 30 euro na godzinę .Większość z nas śmiała by się z cen paliw jak by teraz dostała takie wynagrodzenie.
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Postautor: Faqir » 24-01-2012, 13:30

delta-juba pisze:Tak samo szkoda mi każdego żołnierza który jedzie na misje z sercem przepełnionym wiarą że jedzie w dobrym celu


Dokładnie. Tylko baran jedzie tam z nastawieniem, że wygra wojnę i załagodzi konflikt. To nie kończąca się opowieść, a Afgańczycy mają w du*** czy dziś na minie wyleci Polak/Rusek/Amerykanin im wszystko jedno.

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 24-01-2012, 13:52

Kiedyś Król jechał na wojnę ze swoimi żołnierzami,szkoda że te czasy minęły :-( ,Może bardziej by się zastanawiali nad tym co robią
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

Malina
Forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 09-11-2011, 21:21
Lokalizacja: ZST
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Malina » 24-01-2012, 14:04

Jak już jesteśmy w tym temacie wyjazdów na wojny, to oni nie mają wyboru.
Albo jedziesz albo koniec pracy.(chociaż może się coś pozmianiało przez te ostatnich parę lat) Jeszcze jak wrócą cali do domu to okej, kase dostaną.
Gorzej jak się coś stanie, o bardzo przykro itp, jednorazowa wypłata i wszystko załatwione. ;/
Już widze jak policja, ludzie tacy sami jak my, z takimi samymi problemami leci nas pałować albo karać.
Nic tylko rozglądać się za innym państwem...
Smutne że własna ojczyzna ma nas gdzieś...

Awatar użytkownika
Kris
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4355
Rejestracja: 05-09-2010, 22:25
Lokalizacja: ZS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Kris » 24-01-2012, 14:09

Smutne że własna ojczyzna ma nas gdzieś...


Może nie ojczyzna ale ludzie którzy nią rządza , a pozatym, wiem gdzie nas maja :mrgreen:
Mają nas w [określenia użyte w poście nie są poprawne z wytycznymi rządu w sprawie określania najwyższych władz politycznych i ustawodawczych w Polsce i zostały usunięte przez administratorów ACTA]
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
BMW M5 (E39) 400 hp - Specs & Performance

SPEEEEED and Power!

Awatar użytkownika
Junior
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 3422
Rejestracja: 14-11-2010, 20:33
Lokalizacja: Chojna
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Junior » 24-01-2012, 14:43

a najgorsze że ludzie giną bo pieniądze niektórym u góry przysłoniły wszystko... smutna rzeczywistość
Biżuteria złota i srebrna
skup sprzedaż przerób naprawa.
obrączki ślubne w rozsądnych cenach(każdy wzór)
Zapraszam

Awatar użytkownika
DULO
Forumowicz
Posty: 2823
Rejestracja: 22-07-2010, 05:45
Lokalizacja: Szczecin-Dołuje
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: DULO » 25-01-2012, 08:13

Acta, podatki za deszcz, ropa po 6 zyka!!!!!!!
Nie długo będziemy płacić za liczbę kroków i za tlen bo go zużywamy.

WTF co się dzieje. :ban:

Zatrzymajcie Świat ja wysiadam. :megafon:
MOŻESZ MIEĆ SAMOCHÓD ,ALBO MOŻESZ MIEĆ BMW

Awatar użytkownika
MANIEK
Forumowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 17-03-2010, 21:46
Lokalizacja: Police
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: MANIEK » 25-01-2012, 08:49

Z tlen już płacisz----KLIMATYCZNE w kurortach

Awatar użytkownika
alcapone
Forumowicz
Posty: 6740
Rejestracja: 24-10-2008, 18:49
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: alcapone » 25-01-2012, 10:10

Nie wiem na ile to jest prawda ale słyszałem kiedyś, że na prawym brzegu od ludzi mieszkających od 9 piętra w górę do czynszu było doliczane widokowe
"[you]" oceń moje E32
"PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW, ZAKRĘTY SĄ DLA SZYBKICH KIEROWCÓW" C.McRae
http://www.facebook.com/BMWKlubSzczecin
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 25-01-2012, 10:14

8-O
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

Awatar użytkownika
Junior
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 3422
Rejestracja: 14-11-2010, 20:33
Lokalizacja: Chojna
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Junior » 25-01-2012, 10:30

a może dla mieszkających na parterach powinni stworzyć podatek od "wygodnego"? przecież nie muszą dymać po schodach na górę... no i jeszcze opłata za przejazd windą do domu... z resztą w chorym kraju wszystko jest możliwe. odnośnie tego podatku od deszczu. w myśliborzu mieszkam w domku jedno rodzinnym mam wjazd do garażu "z górki" i przed nim jest kratka ściekowa żeby woda nie leciała do domu jak pada i za takie coś płacimy 7zł/osobę na miesiąc! grubo co :ban:
Biżuteria złota i srebrna
skup sprzedaż przerób naprawa.
obrączki ślubne w rozsądnych cenach(każdy wzór)
Zapraszam

Awatar użytkownika
Kris
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4355
Rejestracja: 05-09-2010, 22:25
Lokalizacja: ZS
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Kris » 25-01-2012, 11:56

Junior pisze:a może dla mieszkających na parterach powinni stworzyć podatek od "wygodnego"



podatek powinien być uzależniony od stopnia upierdliwości sąsiadów, mieszkając na parterze mimo solidnych drzwi słyszę każdego sąsiada i sąsiadkę (w szczególności te drugie w szpilkach czy obcasach) zasuwającego po schodach czy jakichś obszczymurków pijących piwo na klatce (oczywiście na pierwszych schodach bo pod swoje drzwi na któreś tam piętro ciężko wejść) tak więc uwzględniając powyższe powinni mi jeszcze dopłacać :mrgreen:
Speed has never killed anyone.
Suddenly becoming stationary, that's what gets you.
BMW M5 (E39) 400 hp - Specs & Performance

SPEEEEED and Power!


Wróć do „Felietony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika