Zakup części używanych w kolorze nadwozia

Wszystko o malowaniu, lakierowaniu, szpachlowaniu oraz kosmetyce lakieru itd.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Cariel
Forumowicz
Posty: 2976
Rejestracja: 18-12-2009, 22:06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Zakup części używanych w kolorze nadwozia

Postautor: Cariel » 31-12-2012, 12:58

Witajcie,
Moze i to banalne pytanie ale sam już nie wiem co robić :P

Moge kupić w swoim kolorze (techno violet metalic) zderzak Mpak i grill, lakier wdg sprzedawcy allegro jest Oryginalny , w dodatku polift wiec rocznik będzie podobny do mojego.
Stan przedmiotów jest na tyle dobry że nie wymagałby ponownego lakierowania

I chodzi o to ze spotkalem sie z różnymi opiniami odnosnie kupowania części w kolorze, boje sie ze bedzie rożnil sie odcień i bedzie to glupio wyglądać i wydam dodatkowo na lakierowanie, co byloby marnym interesem placąc nie mało za części w stanie bdb :p

Jakie są wasze doswiadczenia z zakupem takich części blacharskich? warto czy z reguly jest to nie wypał?

Awatar użytkownika
Czolg
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 4267
Rejestracja: 28-04-2009, 23:34
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Czolg » 31-12-2012, 13:01

ja jak kupiłem 4 drzwi w kolorze to nie ma różnicy, ale wyszło, że miałem malowany błotnik :P
Warcy Rycy Cescy

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Postautor: Faqir » 31-12-2012, 13:11

Jak kolor numerycznie się zgadza to bierz!

Awatar użytkownika
Junior
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 3422
Rejestracja: 14-11-2010, 20:33
Lokalizacja: Chojna
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Junior » 31-12-2012, 13:23

dobierałem z dawcy prawy przedni błotnik. kolor ten sam i nie widać różnicy na aucie
Biżuteria złota i srebrna
skup sprzedaż przerób naprawa.
obrączki ślubne w rozsądnych cenach(każdy wzór)
Zapraszam

Jay
Forumowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 06-03-2010, 02:48
Lokalizacja: Stathelle
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jay » 31-12-2012, 13:25

Ja też kupowałem grilla w kolorze i ok. Kupowałem też zderzak w kolorze, miałbyć bdb ale był mocno podrapany więc i tak musiałem lakierować, ale odcień się nie różnił. Przed malowaniem.

Zresztą ważny temat kto Ci będzie lakierował a przede wszystkim jak dobierze lakier, ile bęzie metaliku jaki odcień itp.

Co z tego że pomaluję i będzie igła bez zacieków jak będzie inny kolor w mocnym słońcu ?? Nie ma co liczyć że polakieruję jeszcze raz ! Ba, nie ma gwarancji że jak polakieruje drugi to nadal nie będzie źle :mrgreen:

Cariel
Forumowicz
Posty: 2976
Rejestracja: 18-12-2009, 22:06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Cariel » 31-12-2012, 13:33

Po części pojade osobiscie (jednakze nie swoim autem wiec nie porównam czy sie zgadza odcień ) wiec akurat dokladny stan to ocenie sobie sam, chodzi tylko o roznice w kolorach bo z Wieckiem rozmawialem kiedyś i opowiadał ze kupil ten sam kolor a i tak musial lakierować bo zupelnie inny odcień jakims cudem :->

Jay
Forumowicz
Posty: 2218
Rejestracja: 06-03-2010, 02:48
Lokalizacja: Stathelle
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Jay » 31-12-2012, 14:04

Weź ze sobą klapkę od wlewu paliwa lub obudowę lusterka i porównasz :piwo:

needlehole
Forumowicz
Posty: 855
Rejestracja: 19-05-2010, 14:43
Lokalizacja: Trzebiatów/Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: needlehole » 31-12-2012, 16:22

trochę loteria :) dobrze Ci Jay poradził, odkręć coś i weź ze sobą (np. maskę :mrgreen: ). Kolor z fabryki jak wyjechał to na pewno był taki jak Twój, ale przez ten czas dużo się mogło zmienić... Wystarczy, że te części były użytkowane np. we Włoszech lub Hiszpanii gdzie słońce jest dużo mocniejsze niż np. w Skandynawii i lakier szybciej płowieje.

Cariel
Forumowicz
Posty: 2976
Rejestracja: 18-12-2009, 22:06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Cariel » 31-12-2012, 16:45

dobrze mowicie chłopy, Jay good idea :piwo: , mam obecnie info ze są z anglika

Awatar użytkownika
bandit
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 25-01-2009, 21:38
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: bandit » 20-08-2014, 10:41

odświeżę trupa...

Ostatnio kupiłem do E34 (18 letniego) drzwi w kolorze Orientblau, kolor idealnie pasuje. Wychodzi na to, że nasz lakier nie starzeje się albo starzeje się bardzo równo u wszystkich :mrgreen:
Obrazek
Jeśli czegoś nie można naprawić za pomocą młotka to znaczy, że mamy do czynienia z usterką elektryczną...

AdamJ
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 21-04-2013, 20:35
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: AdamJ » 21-08-2014, 18:59

needlehole pisze:trochę loteria :) dobrze Ci Jay poradził, odkręć coś i weź ze sobą (np. maskę :mrgreen: ). Kolor z fabryki jak wyjechał to na pewno był taki jak Twój, ale przez ten czas dużo się mogło zmienić... Wystarczy, że te części były użytkowane np. we Włoszech lub Hiszpanii gdzie słońce jest dużo mocniejsze niż np. w Skandynawii i lakier szybciej płowieje.

Dobrze mówi

Lakier z wiekiem zmienia odcień....i choć przyznam że lakiery BMW prawie tego nie odczuwają, to o Fordzie tego powiedzieć nie mogę...mieliśmy dwie galaxy...te same kody lakieru...po przełożeniu klapy i zderzaka- wyszło jak są różne...wręcz jedna nie była srebrna a srebrno/grafitowa ;)

Jak chłopaki pisali, zabierz ze sobą element...ale wiem że im większy dla porównania tym lepszy :)

Ostatnio jechaliśmy pierw z klapką, później z błotnikiem ( z kawałkiem)...a na koniec z maską od zwykłego Forda mondeo mk3....i i tak był problem z dobraniem koloru :(

Awatar użytkownika
pilot
Forumowicz
Posty: 2493
Rejestracja: 16-03-2009, 16:03
Lokalizacja: 53.447171,14.553909
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: pilot » 21-08-2014, 22:23

gratuluje wykopaliska...

wiadomo że twój ori lakier zestarzeje sie tak samo jak mój ori lakier - chyba że któryś z nas malował w miedzyczasie element
ObrazekObrazek
"Klauzula sumienia nakazuje mi zapitaxxx wszędzie 10m/s"


Wróć do „Blacharstwo, lakiernictwo oraz kosmetyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika