Fantastyczna jazda Roberta Kubicy

Dział poświęcony sportom motorowym, nie tylko o BMW.

Moderatorzy: Czolg, zimss, Saillupus, Wiecko, pilot

Awatar użytkownika
alcapone
Forumowicz
Posty: 6740
Rejestracja: 24-10-2008, 18:49
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Fantastyczna jazda Roberta Kubicy

Postautor: alcapone » 22-03-2013, 20:08

Na Wyspach Kanaryjskich rozpoczęła się rywalizacja w rajdzie Islas Canarias. Trasa dzisiejszego etapu składa się z ośmiu odcinków specjalnych.
Kierowcy dwukrotnie pokonają trzyodcinkową pętlę (po każdym przejeździe zaplanowano serwis), a na zakończenie dnia pokonają dwa długie odcinki (łącznie ponad 45 km). Rywalizacja zakończy się przed 20.00
OS 1

Na pierwszym odcinku specjalnym, który niespodziewanie odbywał się w strugach deszczu, najszybszy okazał się Robert Kubica! Polski kierowca pokonał trasę o długości 13,57 km w 8:40,4 i okazał się szybszy od faworyzowanego Jana Kopecky'ego o 11,4 s! Trzeci czas uzyskał Craig Breen, który stracił do Polaka 13,5 s.



OS 2

Na drugim odcinku specjalnym o długości 21,18 km Robert Kubica również okazał się najszybszy! Tym razem uzyskał czas 13:49,4, który był aż o 22,7 s lepszy od czasu drugiego na mecie Craiga Breena. Jan Kopecky był trzeci ze stratą większą o kolejne 3,5 s! Tym razem kierowcy narzekali nie na deszcz, ale mgłę... Sam Kubica stwiedził: Z powodu mgły jechaliśmy ostrożnie...

Wystarczyły dwa odcinki specjalne o łącznej długości 35 km, żeby Kubica wypracował dużą przewagę. Drugi Craig Breen traci do Polaka 36,2 s, a trzeci Jan Kopecky - 37,6 s. Kolejny kierowca, czyli Luis Monzon traci już niemal minutę!

Jazda szybsza o 1 s na 1 km świadczy o tym, że Robert Kubica jedzie w innej lidze niż pozostali zawodnicy!

OS 3

Łupem Roberta Kubicy padł również trzeci i ostatni odcinek pierwszej pętli rajdu. Tym razem Polak pojechał bardziej zachowawczo i na trasie o długości 14,31 km uzyskał czas 8:50,5, o 0,8 s lepszy od Kopecky'ego, 4,6 s - od Monzona i 7,4 s - od Breena.

Po pierwszej pętli Kubica ma 38,4 s przewagi nad Kopeckym i 53,6 - nad Breenem, który musiał na dojazdówce zmienić koło i spóźnił się na punkt kontroli czasu. Spóźnienie wyniosło 3 sekundy, co wg regulaminu oznacza 1 min. A każda minuta spóźnienia to kara doliczenia doc zasu 10 s...

Kierowcy udali się do strefy serwisowej.

Fachowcy, dziennikarze i kibice w całej Europie są pod wrażeniem postawy Kubicy. Podkreśla się niesamowicie wysokie tempo od pierwszego kilometra startu nowym samochodem i to w niezwykle trudnych, zdradliwych warunkach. Kierowcy rywalizujący na Kanarach narzekają na deszcz, kałuże wody, trudności z doborem opon i mgłę, która znacznie ogranicza widoczność...

Warto dodać, że Jan Kopecky już dwukrotnie, w latach 2010 i 2012 wygrywał Rajd Islas Canarias. Z kolei Craig Breen to zeszłoroczny mistrz świata SWRC.

Co ciekawe, Irlandczyk w zeszłym roku miał podobny wypadek jak Robert Kubica. Podczas zaliczanego do serii IRC rajdu Targa Fioro Peugeot 207 S2000 prowadzony przez Breena wbił się przodem w barierę. Kierowca wyszedł z wypadku bez szwanku, ale jego pilot Gareth Roberts zginął...

O 13.17 polskiego czasu kierowcy wrócili do rywalizacji. Przejadą ponownie pętlę złożoną z tych samych trzech oesów, na których ścigali się rano.

OS 4

Na czwartym odcinku specjalnym Robert Kubica pokazał, że nie zamierza zwalniać, wygrywając z czasem 8:32,2. Drugi wynik zanotował Craig Breen (strata 6,3 s), a trzeci - Jan Kopecky (7,1 s). - To nie był dobry odcinek. Myśleliśmy, że będzie więcej wody na trasie i założyliśmy złe opony - skomentował Kubica...

OS 5

Na odcinku piątym Kubica potwierdził swoją dominację w rajdzie oraz zapowiedź, że nie będzie podejmował zbędnego ryzyka. Z czasem 13:29.9 po raz kolejny był najszybszy, pokonując o 8,1 s Breena i 12,2 s - Kopecky'ego.

Przewaga w klasyfikacji generalnej wzrosła do 57,7 s nad Kopeckym i 1:08 - nad Breenem.

OS 6

Dobrym wynikiem Kubicy zakończył się również oes 6. Polak uzyskał czas 8:51,2 i pokonał Kopecky'ego o 5,7 s i Breena o 8,2 s. Po dwóch pętlach przewaga Kubicy nad Kopeckym wynosi 1:03,4, a nad Breenem - 1:16.2

OS 7

Siódmy odcinek i siódme zwycięstwo Kubicy. Tym razem pojechał szybciej o 1,1 sek od Kopeckiego i aż 21,1 sek szybciej od Breena.

OS 8

Kubica wygrał i ten OS. Dzisiaj WSZYSTKIE OS-y! Czas ostatniego odcinka - 12:38.9. Kopecky'ego pokonał o 2,2 sek., w klasyfikacji generalnej ma ponad minutę przewagi nad kierowcą Skody

Obrazek

[youtube]cjPIKYbC7cM[/youtube]

zassane stąd http://motoryzacja.interia.pl/news/fant ... cy,1903891
"[you]" oceń moje E32
"PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW, ZAKRĘTY SĄ DLA SZYBKICH KIEROWCÓW" C.McRae
http://www.facebook.com/BMWKlubSzczecin
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
alcapone
Forumowicz
Posty: 6740
Rejestracja: 24-10-2008, 18:49
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: alcapone » 23-03-2013, 16:08

I już Robert nie jedzie na 10 OS spotkał się z bandą i zepsuł samochód tak że nie nadał się do dalszej jazdy. Na szczęście kierowcy i pilotowi nic się nie stało.
A tak wygląda zepsuty citroen
Obrazek
"[you]" oceń moje E32
"PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW, ZAKRĘTY SĄ DLA SZYBKICH KIEROWCÓW" C.McRae
http://www.facebook.com/BMWKlubSzczecin
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KubicaPL
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 24-10-2008, 20:37
Lokalizacja: ZS/ZGR
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: KubicaPL » 23-03-2013, 16:16

On jest za szybki na rajdy i nie umie jeździć bez ryzyka.
Skoro miał ponad minutę przewagi nad drugim zawodnikiem powinien włączyć "cruising mode", tak jak czyni to każdy rajdowy zawodnik (chociażby Loeb).

Cartel
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 28-01-2010, 00:24
Lokalizacja: Stargard / Chociwel / Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Status: Offline

Postautor: Cartel » 24-03-2013, 16:52

Jak można mieć minutę przewagi? Evenement? Kubica jest za***isty :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mole
Forumowicz
Posty: 1190
Rejestracja: 14-02-2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: Mole » 24-03-2013, 17:54

[youtube]B82f0ffhCf8[/youtube]
[youtube]_6L7d_q_Hlk[/youtube]

Awatar użytkownika
alcapone
Forumowicz
Posty: 6740
Rejestracja: 24-10-2008, 18:49
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: alcapone » 24-03-2013, 18:09

Dobrze że bariera wytrzymała
"[you]" oceń moje E32
"PROSTE SĄ DLA SZYBKICH SAMOCHODÓW, ZAKRĘTY SĄ DLA SZYBKICH KIEROWCÓW" C.McRae
http://www.facebook.com/BMWKlubSzczecin
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 24-03-2013, 18:15

Cartel pisze:Kubica jest za***isty :mrgreen:
Jak na załączonym obrazku :rotfl:
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

needlehole
Forumowicz
Posty: 855
Rejestracja: 19-05-2010, 14:43
Lokalizacja: Trzebiatów/Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: needlehole » 24-03-2013, 18:45

delta-juba pisze:
Cartel pisze:Kubica jest za***isty :mrgreen:
Jak na załączonym obrazku :rotfl:


oczywiście, że jest... jak to powiedział Sokół : Mam taką teorię, że łatwiej jest wyeliminować błędy u szybkiego kierowcy (to m.in. nauka) niż nauczyć bezbłędnego „ślimaka” szybkiej jazdy.

Przecież on praktycznie dopiero zaczyna a już zamiata kierowców, którzy już coś w rajdach osiągnęli. Nie wiem skąd tyle nienawiści....

Awatar użytkownika
KubicaPL
Forumowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 24-10-2008, 20:37
Lokalizacja: ZS/ZGR
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: KubicaPL » 24-03-2013, 20:57

Jak się nauczy jeździć na 90%, a nie 110% jak w F1 to będzie OK.
Bo na co mu te zwycięstwa w pojedynczych OS? Zapamiętuje się mistrzów świata, a nie mistrzów pojedynczych odcinków nie dojeżdżających do mety.

Awatar użytkownika
beny9113
Forumowicz
Posty: 568
Rejestracja: 22-02-2010, 23:18
Lokalizacja: Gryfino
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: beny9113 » 24-03-2013, 21:17

Ale słownictwo polskie ,, ja pie" :mrgreen: swój chłopak
Beny

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 24-03-2013, 21:21

needlehole pisze:Nie wiem skąd tyle nienawiści....
:rotfl:

[ Dodano: 24-03-2013, 21:22 ]
needlehole pisze:Przecież on praktycznie dopiero zaczyna a już zamiata kierowców
Na razie ma problemy ze skończeniem rajdów.

[ Dodano: 24-03-2013, 21:30 ]
needlehole pisze:że łatwiej jest wyeliminować błędy u szybkiego kierowcy

Żeby tylko w swych błędach nie wyeliminował kogoś z tego świata( czytaj Pilota).
A że szybki jest to fakt ale nic nie znaczy jak się nie dojeżdża do mety .
Bajkę o króliku i żółwiu znasz ?
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

needlehole
Forumowicz
Posty: 855
Rejestracja: 19-05-2010, 14:43
Lokalizacja: Trzebiatów/Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: needlehole » 24-03-2013, 21:41

no bajka o króliku i żółwiu tutaj na pewno się sprawdzi! McRae zasłynął ze swojego ostrego stylu jazdy i często bardzo, bardzo po bandzie i co, nie odniósł sukcesu? po co tyle nienawiści w tym, że nie skończył rajdu skoro to był jego pierwszy odkąd zaczął się oficjalnie w to bawić? czy jak bokser przegra swoją pierwszą walkę to skazuje się go na porażkę i koniec kariery? trochę wiary...

Awatar użytkownika
delta-juba
Forumowicz
Posty: 2810
Rejestracja: 22-09-2008, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: delta-juba » 24-03-2013, 22:08

needlehole pisze:po co tyle nienawiści
Coś ty się chłopie uparł z tą nienawiścią .

Niech se chłop lata ile chce , dobrze że ma fanów takich jak ty ja nie jestem takim fanatycznym fanem kubicy że jak zrobi zdrową kupkę to się będę z tego cieszył jak głupi .

Będę mu kibicował ale na spokojnie anie achy i ochy i du** . tak jak z naszymi piłkarzami .
Jestem jego kibicem i wiem że jest dobrym kierowcą ale nie jest dla mnie w rajdach mistrzem bo nim nie jest .

Będzie nim jak zdobędzie tytuł .

My Polacy mamy taką manię że jak nasz to najlepszy i już i mu się należy , już go ochrzciliśmy mistrzem F1 a nim nie był i nie zapowiada się żeby szybko nim został .
Jeździ szybko ale nie do końca.
I żeby zamknąć temat nienawiści KOCHAM KUBICĘ ;-)
Bądź czujny Delta jest wszędzie :D

Faqir
Płeć: Nie ustawiono
Status: Offline

Postautor: Faqir » 24-03-2013, 22:19

No musi Robert przekraczać linię mety, zdecydowanie. Życzę mu jak najlepiej, ale żal mam za ,,zmarnowanie" kariery w F1. Ten sport jest na prawdę specyficzny, a niestety rajdy WRC itd. To nie to samo. Nazwisko Kubica zawsze będzie mi się kojarzyć z F1 no i z żalem jaki pozostał po wypadku. Przez Niego zacząłem się interesować F1 i bez Roberta teraz to dla mnie sport taki sam jak krykiet, nic nie znacząca dyscyplina, jest bo jest.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pilot
Forumowicz
Posty: 2493
Rejestracja: 16-03-2009, 16:03
Lokalizacja: 53.447171,14.553909
Płeć: Nie ustawiono
Kontaktowanie:
Status: Offline

Postautor: pilot » 25-03-2013, 09:04

W sprawie Kubicy, to jest tak, że znowu przypierdzielił lewą burtą w barierkę, tylko tym razem trafił na jej odcinek, który mu nie wszedł do auta.
Wielkie pokłony dla służb technicznych zajmujących się konserwacją barierek na tamtej trasie baj dy łej.

Widzieliście ostatnie wywiady z Kubkiem? Prawa dłoń wygląda na mocno jeszcze niesprawną, mikrofon w lewej łapce itp, czy to naprawdę pomaga mu grzać 170 kmh po trasie? Chyba wątpię.

Chciałbym zobaczyć jeszcze kiedyś Roberta w F1, i on napewno z tyłu głowy gdzieś to ma.
Te rajdy to jak rozumiem taka "rehabilitacja" i testy samego siebie.

Tylko kuźwa żeby mu sie nic nie stało. Jazdy po bandzie i owszem, tak jak CMR, tylko że tamten był w 100% zdrowy :|
ObrazekObrazek
"Klauzula sumienia nakazuje mi zapitaxxx wszędzie 10m/s"


Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika